Hokej play-off: Przegrana GKS-u Tychy po złotym golu Kolusza Hokej

Hokej play-off: Przegrana GKS-u Tychy po złotym golu Kolusza

Nie udał się hokeistom GKS-u Tychy wyjazd do Nowego Targu. Tyszanie w drugim z półfinałowych spotkań PHL, przegrali z nowotarskimi Szarotkami 2:1, złotego gola w dogrywce zdobył Marcin Kolusz.

Jedyną bramkę dla Tychów zdobył na 40 sekund przed końcem spotkania w regulaminowym czasie Michael Cichy. Mniej szczęścia mieli Jarosław Rzeszutko, który w 38 minucie trafił w słupek czy Filip Komorski, który w 51 minucie stemplował poprzeczkę nowotarskiej bramki.

W półfinałowej serii do czterech wygranych jest remis 1-1, kolejny mecz rozegrany zostanie w Tychach w poniedziałek, 18 marca o godz. 18:00.

W premierowej odsłonie żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie, co było dużą zasługą bramkarzy obu ekip: Przemysława Odrobnego z Podhala Nowy Targ i Johna Murraya z GKS-u Tychy.

Na początku drugiej tercji do odpoczywającego przymusowo od 19 minuty Krzysztofa Zapały (podwójna kara mniejsza za wysoki kij) dołączył Joonas Sammalmaa, co oznaczało że tyszanie przez 1:38 będą grać w podwójnej przewadze. Niestety, trójkolorowi nie zdołali wykorzystać takiej okazji. Podopieczni Andreja Gusowa nie tylko przegrywali wznowienia w tercji Podhala, ale i w zakładaniu zamków brakowało im dokładności. Również kolejnego okresu gry w liczebnej przewadze (kara Patrika Moisio za faul na Murrayu z 26 minuty) tyszanie nie przekuli na gola.

Swoją przewagę wykorzystali za to gospodarze, wychodząc na prowadzenie w 55 minucie spotkania. Autorem gola był Oskar Jaśkiewicz, a bramka padła na 9 sekund przed końcem kary Kamila Górnego. Tyski obrońca nie potrafił poradzić sobie z Jarosławem Różańskim i całkiem słusznie odesłany został na ławkę kar z dwuminutową kra za spowodowanie upadku przeciwnika. Niemający nic do stracenia tyszanie wycofali bramkarza i na 40 sekund przed końcem spotkania za sprawą Michaela Cichego wyrównali na 1:1.

W 5 minucie dogrywki to właśnie Cichy mógł rozstrzygnąć kwestie zwycięstwa. Tyski napastnik był sam przed bramką gospodarzy, jednak nie wykorzystał tej szansy. Trzy minuty później w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Marcin Kolusz i to on zdobywając złotego gola utonął w objęciach swoich kolegów.

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:1 d. (0:0, 0:0, 1:1, d. 1:0)

1:0 (54:04) Jaśkiewicz – Zapała – Różański 5/4
1:1 (59:20) Cichy – Komorski
2:1 (67:27) Kolusz- Moisio

Kary: 10 min – 6 min
TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny; Jaśkiewicz – Kolusz, Worwa – Koski – Różański; Tolvanen – Wajda, Sammalmaa (2) – Zapała (4) – M. Michalski (2); Moksunen – Suominen, Wielkiewicz – Naupauer – Guzik; Mrugała – Siuty, Moisio (2) – Dziubiński – D. Kapica.
GKS Tychy: Murray (do 59:00 i od 59:20); Kotlorz – Ciura, Sykora – Komorski (2) – Mikhnov; Górny (2) – Bryk, Yafimenka – Rzeszutko – Gościński; Yeronau – Pociecha, Klimenko (2) – Cichy – Szczechura; Kolarz – Kogut, Jeziorski – Bagiński – Witecki.

Terminarz 2 rundy play-off

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ – stan rywalizacji 1-1

12.03.2019 (wtorek, godz. 20:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
15.03.2019 (piątek, godz. 20:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, d. 1:0)
18.03.2019 (poniedziałek, godz. 18:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ
21.03.2019 (czwartek, godz. 18:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy
24.03.2019 (niedziela, godz. 17:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ