Hokej play-off: Przełamanie GKS-u Tychy Hokej

Hokej play-off: Przełamanie GKS-u Tychy

W czwartym meczu ćwierćfinałów PHL, hokeiści GKS-u Tychy pokonali Automatykę Gdańsk 8:4, wyrównując tym samym stan rywalizacji na 2-2.

Tyszanie po błyskawicznie straconej bramce w 23 sekundzie spotkania, zdołali nie tylko odrobić stratę ale odskoczyć rywalom na 4:1. Gdańszczanie nie złożyli jednak broni, dwukrotnie łapiąc z Tychami kontakt bramkowy najpierw na 3:4 w 30 minucie, potem na 4:5 w 38 minucie meczu. Ostatecznie na lodowisku gdańskiej Olivii triumfował GKS. W ostatniej tercji trójkolorowi zdobywając trzy bramki ponownie odskoczyli swoim przeciwnikom, tym razem nie pozwalając gdańszczanom na odrobienie strat. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną GKS-u Tychy 8:4.

Po dwóch przegranych z rzędu (2:5 w Gdańsku i 1:3 w Tychach), podopieczni Andreja Gusowa przełamali się, nie tylko zdobywając w dzisiejszym spotkaniu tyle bramek co łącznie w trzech wcześniejszych spotkaniach ale w końcu wykorzystując gry w liczebnej przewadze.

Kolejne spotkanie (mecz nr 5) zostanie rozegrane w czwartek, 28 lutego o godz. 18:00 na lodowisku w Tychach.

MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)

Kary: 16 min (w tym 2 min kary techn.) – 14 min
MH Automatyka Gdańsk: Cowley; Dolny – Maly, Steber (2) – Polodna – Vitek (2); Tesliukevich (4) – Krasovsky, Yelakov – Rozhkov – Golovin; Pastryk (2) – Lehmann, Danieluk – Rompkowski (2) – Marzec (2); Leśniak – Smal, Stasiewicz – Pesta – Samusienka.
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura, Sykora – Komorski (4) – Mikhnov; Górny – Bryk (2), Gościński – Rzeszutko – Bagiński (2); Kotlorz – Yeronau (2), Klimenko (2) – Cichy (2) – Szczechura; Kolarz – Kogut, Jeziorski – Galant – Witecki.