Hokej play-off: Złoty gol Szczechury w 126 minucie meczu! Tyszanie wciąż w grze Hokej

Hokej play-off: Złoty gol Szczechury w 126 minucie meczu! Tyszanie wciąż w grze

Po raz czwarty w półfinałowej rywalizacji GKS-u Tychy z TatrySki Podhale Nowy Targ mecz zakończył się dogrywką. W dzisiejszym spotkaniu aby wyłonić zwycięzcę były potrzebne cztery dogrywki. Szczęście uśmiechnęło się do GKS-u dopiero w 126 minucie meczu. Dzięki złotej bramce zdobytej przez Aleksandra Szczechurę tyszanie wyrównali stan rywalizacji na 3-3 i wciąż są w grze o wejście do finału.

Kolejne siódme, decydujące spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 marca na tyskim Stadionie Zimowym.

Po pierwszej tercji mieliśmy bezbramkowy remis. Więcej strzałów na bramkę oddali tyszanie 11:6, jedną z lepszych okazji miał w 8 minucie Andrej Mikhnov, szczęście stanęło jednak po stronie Szarotek, bo nowotarżan od utraty gola uratował słupek.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony, wynik spotkania otworzył Gleb Klimenko, umieszczając gumę przy lewym odkrytym słupku nowotarskiej bramki. Prowadzenie GKS-u trwało cztery minuty, kiedy w praktycznie pierwszej w tej tercji sytuacji Podhala, na 1:1 wyrównał Krystian Dziubiński. Bramkę dla zespołu TatrySki poprzedził czas wzięty przez trenera nowotarskich Szarotek. Tomek Valtonen o przerwę poprosił nie bez przyczyny, bo przez te kilka minut od bramki dającej prowadzenie Tychom, nowotarżanie właściwie nie mogli wyjechać z własnej tercji.

W ostatniej tercji optyczną przewagę miał GKS ale trójkolorowi byli nieskuteczni pod bramką Przemka Odrobnego. Okazją na pokonanie „Wiedźmina” była gra w przewadze, kiedy w 55 minucie za faul na Murrayu na ławkę kar udał się Kacper Guzik. Niestety w powerplay tyszanom gra kompletnie się nie kleiła i w efekcie po 60 minutach nadal był wynik 1:1.

W pierwszym doliczonym czasie gry więcej bramkowych okazji mieli gospodarze. Już na początku dogrywki John Murray wybronił rzut karny w wykonaniu Krzysztofa Zapały. Karny był wynikiem faulu Michaela Kolarza na nowotarskim środkowym, który wychodził na czystą pozycję. Arbitrzy obejrzeli jeszcze zapis wideo z tej sytuacji, sprawdzając czy krążek nie wpadł do siatki przed poruszeniem bramki. Z kolei w 72 minucie Murray nie dał się pokonać Guzikowi, który wyjechał na sam na sam z tyskim golkiperem.

Początek drugiej dogrywki ponownie należał do miejscowych. Podczas wykluczenia Bartosza Ciury, po strzale Oskara Jaśkiewicza krążek zadźwięczał na słupku tyskiej bramki. Po paru minutach od powrotu na lód Ciury, do boksu kar udał się Bartłomiej Pociecha a tyszanie znów musieli bronić się grając w osłabieniu. Z czasem gra Tychów wyglądała lepiej, ale i ta dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Im dłużej trwało spotkanie tym bardziej widać było lepsze przygotowanie fizyczne ekipy Andreja Gusowa. W końcu, w 126 minucie meczu szczęście uśmiechnęło się do GKS-u. Dzięki złotej bramce zdobytej przez Aleksandra Szczechure tyszanie wyrównali stan rywalizacji na 3-3 i wciąż są w grze o wejście do finału.

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy  1:2 d. (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

0:1 (22:15) Klimenko – Komorski
1:1 (26:10) Dziubiński
1:2 (125:40) Szczechura

Kary: 12 min – 10 min
TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny; Jaśkiewicz – Kolusz, Dziubiński – Koski – Różański (2); Suominen – Tolvanen, Sammalmaa (2) – Zapała – M. Michalski; Hovinen – R. Mrugała (2), Wielkiewicz (2) – Neupauer (2) – Guzik (2); Wajda – Siuty, Moisio – D. Kapica – Worwa. Trener: Tomek Valtonen.
GKS Tychy: Murray (2); Pociecha (2) – Ciura (4), Witecki – Cichy – Szczechura; Górny – Bryk, Jeziorski – Rzeszutko – Gościński; Kolarz – Bizacki, Klimenko – Komorski – Yafimenka; Sykora – Kogut (2) – Mikhnov. Trener: Andrei Gusow.

Terminarz 2 rundy play-off

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ – stan rywalizacji 3-3

12.03.2019 (wtorek, godz. 20:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
15.03.2019 (piątek, godz. 20:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, d. 1:0)
18.03.2019 (poniedziałek, godz. 18:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 d. (1:1, 1:1, 0:0, d. 1:0)
21.03.2019 (czwartek, godz. 18:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
24.03.2019 (niedziela, godz. 17:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 d. (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:1)
27.03.2019 (środa, godz. 20:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 1:2 d. (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
30.03.2019 (sobota, godz. 15:15) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ