Hokej: Sroga lekcja hokeja [foto] Hokej

Hokej: Sroga lekcja hokeja [foto]

Hokeiści GKS-u Tychy na rozpoczęcie sezonu 2016/2017 pokonali zespół SMS PZHL U20 Sosnowiec 13:2. Na „prawdziwą” inaugurację tyscy kibice poczekają do wtorku, kiedy GKS na wyjeździe zmierzy się z obrońcą tytułu Mistrza Polski – zespołem Comarch Cracovii.

„Wynik mówi sam za siebie, tu nie ma co komentować. Zawodnicy w wieku 16-19 lat są na innym poziomie wyszkolenia niż zawodnicy GKS-u, gdzie grają seniorzy, reprezentanci Polski oraz dobrzy obcokrajowcy” – krótko skomentował spotkanie trener SMS-u, Piotr Sarnik. Nic dodać, nic ująć. Młodzi zawodnicy SMS-u nie byli w stanie dotrzymać kroku trójkolorowym, wspomnijmy tylko, że Orlęta Sosnowiec bramce GKS-u po raz pierwszy zagrozili dopiero w 15 minucie spotkania, kiedy czujność Kamila Kosowskiego sprawdził Mateusz Zieliński.

Pierwszą dla GKS-u Tychy bramkę w tym sezonie zdobył – po indywidualnej akcji – Filip Komorski. Po pięciu minutach, kiedy na tablicy pojawił się wynik 2:0 a spiker odczytał, że Komorski jest strzelcem także drugiego gola, na trybunach zapanowała konsternacja. Bramki oczywiście nie było, rzeczywistego gola numer dwa tyscy kibice nie przeoczyli, doskonale widząc sunący po lodzie krążek (bramka Jarosława Rzeszutki). W pierwszej tercji punktowali jeszcze ponownie Komorski oraz Mateusz Bepierszcz.

W drugiej odsłonie największe emocje wywołał – wykorzystany zresztą – rzut karny w wykonaniu Adama Bagińskiego a podyktowany za faul Jakuba Krzaka. W ostatnich 20 minutach gry, brawa za 10-tą bramkę dla Tychów zebrał Bartłomiej Jeziorski oraz … Maciej Rybak i Kamil Filip, za dwójkową akcję zakończoną drugim trafieniem dla SMS-u Sosnowiec.

Hokej: GKS Tychy - SMS PZHL U20 Sosnowiec 2016.09.11

Hokej: GKS Tychy – SMS PZHL U20 Sosnowiec 2016.09.11

GKS Tychy – SMS PZHL U20 Sosnowiec 13:2 (4:0, 4:1, 5:1)

1:0 (04:27) Komorski – Vozdecký
2:0 (12:19) Rzeszutko
3:0 (13:06) Komorski – Vítek
4:0 (17:26) Bepierszcz – Kalinowski
5:0 (26:05) Rzeszutko – Bagiński – Witecki