Hokej: Trudna sytuacja biało-czerwonych po przegranej z Wielką BrytaniąSport

Hokej: Trudna sytuacja biało-czerwonych po przegranej z Wielką Brytanią

W czwartym dniu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1A, reprezentacja Polski przegrała z Wielką Brytanią 3:5. Biało-czerwoni muszą skoncentrować się teraz na tym, by utrzymać miejsce na zapleczu elity.

Na drugą przerwę biało-czerwoni schodzili prowadząc 3:2. Niestety trzecia tercja okazała się niefortunna dla Polaków. Podopieczni Pete’a Russella na początku ostatniej odsłony w przeciągu dwóch minut najpierw wyrównali a potem wyszli na prowadzenie (gol na 4:3 Brytyjczycy zdobyli wykorzystując podwójną przewagę, kiedy na ławce kar siedzieli Bartłomiej Neupauer i Krystian Dziubiński). W końcówce spotkania, kiedy Ted Nolan postawił wszystko na jedną kartę i ściągnął do boksu bramkarza, zwycięstwo wyspiarzy strzałem do pustej bramki przypieczętował Jonathan Phillips.

Wielka Brytania – Polska 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)

4:3 (46:40) OConnor – Hammond – Shields 5/3
5:3 (59:29) J. Philips – Lachowicz – Betteridge 5/6 (do pustej)

Kary: 8 min. – 10 min.
Wielka Brytania: Browns; D. Philips – OConnor, Perlini – Farmer – Shields; Ehrhardt – Richardson (2), Lachowicz – Betteridge – J. Philips; Lee (4) – Swindlehurst, Dowd – Hammond – Brooks; Sullivan – Davies (2), Myers (2) – Kirk – Ferrara. Trener; Pete Russell.
Polska: Murray (do 58:57 i od 59:29); Dronia – Rompkowski, Zapała – Malasiński – Kolusz (2); Ciura – Pociecha, Chmielewski – Dziubiński (2) – Kapica; Górny – Tomasik (2), Łyszczarczyk – Łopuski – Komorski, Wanacki (2) – Bryk, Witecki – Urbanowicz – Neupauer (2). Trener: Ted Nolan.