Piłka nożna: Przeważali ale przegrali. GKS Tychy – Chojniczanka 0:1 Piłka nożna

Piłka nożna: Przeważali ale przegrali. GKS Tychy – Chojniczanka 0:1

Piłkarze GKS Tychy nie zdołali przełamać serii ośmiu spotkań bez wygranej. W meczu otwierającym 17. kolejkę Fortuna 1 ligi, trójkolorowi przed własną publicznością przegrali z Chojniczanką Chojnice 0:1.

W dzisiejszym spotkaniu spotkały się zespoły z dolnej części tabeli, które od kilku kolejek nie zanotowały wygranej. Chojniczanka zajmująca z dorobkiem 22 punktów 16 pozycję, ostatni raz wygrała 22 września. Od tego czasu Chojnice zaliczyły trzy remisy i dwie przegrane. GKS Tychy mający po 16 kolejkach 17 punktów, ostatnie ligowe spotkanie wygrał 1 września (1:0 z Wartą Poznań), potem podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zanotowali pięć remisów i trzy porażki.

Dzisiaj GKS miał dużą szansę na przerwanie tej serii. W 1 połowie kibice zgromadzeni na tyskim Stadionie Miejskim byli świadkami kilku ciekawych sytuacji, w pierwszych minutach tych okazji więcej wykreowała sobie Chojniczanka, potem bliższy zdobycia bramki był GKS Tychy. Po przerwie obraz sytuacji z końcówki pierwszej połowy nie uległ zmianie. Tychy były stroną aktywniejszą, przeważającą na boisku, niestety jeden prosty błąd Mateusza Grzybka zdecydował o utracie gola i w efekcie o niezasłużonej przegranej. Bramkę na wagę trzech punktów dla przyjezdnych w 85 minucie zdobył Jacek Podgórski.

GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0)
0:1 Podgórski (85′)

Żółte kartki: Boczek (71′) – Pietruszka (66′)
GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha (Br) 4. Marcin Biernat 5. Maciej Mańka 7. Edgar Bernhardt (79′ 77. Kacper Piątek) 8. Łukasz Grzeszczyk (Kpt) 13. Mateusz Grzybek 16. Jakub Piątek 17. Sebastian Steblecki (64′ 9. Jakub Vojtus) 21. Hubert Adamczyk 23. Omar Monterde 31. Keon Daniel. Trener: Ryszard Tarasiewicz.
Chojniczanka Chojnice: 84. Radosław Janukiewicz (Br) 2. Kamil Sylwestrzak 5. Paweł Zawistowski (Kpt) 6. Przemysław Pietruszka 7. Krzysztof Danielewicz 8. Serhiy Pylypchuk (15′ 21. Emil Drozdowicz) 11. Janusz Surdykowski 77. Rafał Kobryń 85. Hubert Wołąkiewicz (69′ 10. Tomasz Foszamańczk) 87. Damian Piotrowski (78′ 23. Jacek Podgórski) 90. Tomasz Boczek. Trener: Maciej Bartoszek.