Hokej: GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice (2018.11.25) [galeria]Galeria zdjęć

Hokej: GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice (2018.11.25) [galeria]

Po kilku dniach przerwy hokeiści GKS-u Tychy mieli okazję zaprezentować się swoim kibicom w meczu na szczycie, podejmując w meczu 24. kolejki PHL Tauron GKS Katowice. Na takie spotkanie tyscy kibice czekali od dawna, bowiem w hokejowych derbach Śląska spotkał się Mistrz z Wicemistrzem Polski a obecnie wicelider z liderem tabeli.

Tyszanie wyciągnęli wynik z 1:3, strzelając wyrównującego gola na 36 sekund przed końcową syreną. Dogrywka rozpoczęła się kilkoma niesamowitymi okazjami Tychów, potem do głosu doszli goście. W 63 minucie po poprzeczce, krążek zatańczył w polu bramkowym a za wybicie gumy ręką przez Jakuba Witeckiego Paweł Meszyński zasądził dla Katowic rzut karny. John Murray wybronił karnego po najeździe w wykonaniu Jesse Rohtli ale kiedy już tyszanie myśleli o serii rzutów karnych, zwycięskiego gola na wagę dwóch punktów zdobył dla GieKSy Grzegorz Pasiut.

GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 3:4 d. (0:0, 1:3, 2:0, d. 0:1)

Więcej o meczu: Hokej: W derbach Śląska GieKSa lepsza od GKS-u [foto]