REKLAMA

Koszykówka GKS Tychy Sezon 2018-2019


Tabela 1 liga mężczyzn sezon 2018/2019
Lp
Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
1 FutureNet Śląsk Wrocław 10 19 911:780
2 Rawlplug Sokół Łańcut 9 18 816:692
3 WKK Wrocław 9 16 753:674
4 Jamalex Polonia 1912 Leszno 9 15 723:655
5 GKS Tychy 9 14 737:722
6 Enea Astoria Bydgoszcz 9 14 697:685
7 Polfarmex Kutno 9 14 685:689
8 Górnik Trans.eu Wałbrzych 9 14 636:656
9 AZS AGH Kraków 9 13 749:743
10 Pogoń Prudnik 9 13 740:769
11 Elektrobud-Investment ZB Pruszków 9 13 591:632
12 STK Czarni Słupsk 9 12 730:744
13 Biofarm Basket Poznań 9 11 652:718
14 SKK Siedlce 9 11 709:792
15 Energa Kotwica Kołobrzeg 10 11 763:852
16 KS Księżak Syntex Łowicz 9 11 693:782

 

Sparingi

24.08.2018 (piątek, 18:30) GKS Tychy – Polonia Bytom 114:75 (24:17, 32:20, 26:23, 32:15)
31.08.2018 (piątek, godz. -) Znicz Pruszków – GKS Tychy 60:68 (14:17, 9:18, 17:20, 20:13)
01.09.2018 (sobota, godz. -) Legia Warszawa – GKS Tychy -:- (22:14, 16:19, -:-, -;-) wynik utajniony na prośbę trenera Legii
7-8.09.2018 Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Leszna
07.09.2018 (piątek, godz. 17:00) GKS Tychy – FutureNet Śląsk Wrocław 81:78
07.09.2018 (piątek, godz. 19:30) Jamalex Polonia 1912 Leszno – Biofarm Basket Poznań 102:86
08.09.2018 (sobota, godz. 11:00) GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań 85:91 (mecz o 3. miejsce)
08.09.2018 (sobota, godz. 13:30) FutureNet Śląsk Wrocław – Jamalex Polonia 1912 Leszno 96:101 (mecz o 1. miejsce)

14-15.09.2018 turniej z udziałem: GKS Tychy (gospodarz), Polonia Leszno, Pogoń Prudnik, Sokół Łańcut
14.09.2018 (piątek)
godz. 17:00 Sokół Łańcut – Polonia Leszno 91:98 (30:22, 25:25, 18:30, 18:21)
godz. 19:30 GKS Tychy – Pogoń Prudnik 82:83 (22:16, 19:24, 17:22, 24:21)
15.09.2018 (sobota)
godz. 16.00 GKS Tychy – Sokół Łańcut 100:94 (24:24, 18:22, 27:17, 22:28, d. 9:3) (mecz o 3. miejsce)
godz. 18.30 Pogoń Prudnik – Polonia Leszno 93:97 (22:25, 20:28, 23:23, 28:21) (mecz o 1. miejsce)

19.09.2018 (środa) GKS Tychy – AZS AGH Kraków 72:61 (18:15, 14:10, 23:19, 17:17) sparing zamknięty dla publiczności
22.09.2018 (sobota) GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 113:77 (25:25, 19:24, 38:12, 31:16) sparing zamknięty dla publiczności

Runda zasadnicza

Runda I

29.09.2018 (sobota, godz. 19:00) – inauguracja ligi
GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 85:90 (23:18, 23:25, 22:28, 17:19)

07.10.2018 (niedziela, godz. 17:30)
Polfarmex Kutno – GKS Tychy 61:75 (16:14, 17:21, 17:22, 11:18)

13.10.2018 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 86:70 (21:22, 26:19, 22:14, 17:15)

17.10.2018 (środa, godz. 19:30)
FutureNet Śląsk Wrocław – GKS Tychy 94:61 (26:18, 23:10, 17:15, 28:18)

20.10.2018 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Jamalex Polonia 1912 Leszno 80:83 (22:17, 25:30, 15:17, 18:19)

27.10.2018 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – SKK Siedlce 91:74 (24:6, 17:23, 23:14, 27:31)

03.11.2018 (sobota, godz. 18:30)
KS Księżak Syntex Łowicz – GKS Tychy 75:82 (20:22, 18:19, 19:19, 18:22)

07.11.2018 (środa, godz. 19:00)
GKS Tychy – AZS AGH Kraków 112:102 (29:31, 23:17, 22:25, 23:24, d. 15:5)

10.11.2018 (sobota, godz. 18:30)
Górnik Trans.eu Wałbrzych – GKS Tychy 73:65 (18:12, 4:19, 24:6, 27:28)

17.11.2018 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań

24.11.2018 (sobota, godz. 18:00)
Energa Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy

01.12.2018
GKS Tychy – Pogoń Prudnik

08.12.2018
STK Czarni Słupsk – GKS Tychy

15.12.2018
GKS Tychy – Enea Astoria Bydgoszcz

22.12.2018
WKK Wrocław – GKS Tychy

Runda rewanżowa

05.01.2019
Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy

12.01.2019
GKS Tychy – Polfarmex Kutno

19.01.2019
Elektrobud-Investment ZB Pruszków – GKS Tychy

23.01.2019
GKS Tychy – FutureNet Śląsk Wrocław

26.01.2019
Jamalex Polonia 1912 Leszno – GKS Tychy

02.02.2019
SKK Siedlce – GKS Tychy

09.02.2019
GKS Tychy – KS Księżak Syntex Łowicz

13.02.2019
AZS AGH Kraków – GKS Tychy

16.02.2019
GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych

23.02.2019
Biofarm Basket Poznań – GKS Tychy

02.03.2019
GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg

09.03.2019
Pogoń Prudnik – GKS Tychy

16.03.2019
GKS Tychy – STK Czarni Słupsk

23.03.2019
Enea Astoria Bydgoszcz – GKS Tychy

31.03.2019
GKS Tychy – WKK Wrocław

 

 

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-10, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 11-16, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-out.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności z Etapu 1.
II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6,
Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.
III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.
III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż

ETAP 2 – PLAY-OUT
O utrzymanie – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 11-16, 12-15, 13-14
Zwycięzcy zajmują miejsca 11-13 wg kolejności z Etapu 1, pokonani zajmują miejsca 14-16 wg kolejności z Etapu 1 i tracą prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.